Home page > Aktuality > Aktuality

Aktuality

Připomínka Dne osvobození

Publikováno: 10.5.2021 Autor: Radek Hampl

Sedmdesáté šesté výročí od konce Druhé světové války v Evropě a osvobození Československa si příslušníci našeho praporu připomněli slavnostním nástupem, který se po dlouhé době přísných opatření mohl, i když v redukovaných počtech, opětovně uskutečnit.

Cvičit s technikou používanou v místě nasazení je zásadní

Publikováno: 28.4.2021 Autor: Radek Hampl

Hraničtí vojáci pokračují v intenzívní přípravě na své nasazení v rámci 6. úkolového uskupení AČR v africkém Mali. Ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá se během komplexního polního výcviku zaměřili na kontrolu sladěnosti skupin ochrany.

Výcvik pro zahraniční nasazení nepřeruší ani virus

Publikováno: 17.3.2021 Autor: Radek Hampl

Ani současná restriktivní opatření z důvodu epidemické situace nemohou ovlivnit plnění mezinárodních závazků České republiky a příslušníci její armády se tak nadále musí připravovat na nasazení v zahraničí.

Našim vojákům pomáhá ve výcviku moderní technologie

Publikováno: 9.3.2021 Autor: Radek Hampl

Na konci loňského roku obdržel 71. mechanizovaný prapor nový laserový simulátor střelby ručních zbraní, který v jedné místnosti umožňuje vojákům velice kvalitní výcvik ve střelecké a taktické přípravě malých skupin vojáků velikosti mechanizovaného družstva.

Cranius, nový nůž průzkumáků 71. mechanizovaného praporu „Sibiřského“

Publikováno: 22.2.2021 Autor: Radek Hampl

Tradice, integrita, disciplína a standardy, ale i motivace a hrdost na příslušnost k jednotce. To jsou všechno atributy každého správného vojáka. A každý správný voják má od nepaměti i nůž, který může být jeho poslední záchranou, ale také každodenním pomocníkem.

Stránky

Nahoru