Home page > Aktuality > „SIBIRIÁDA“ se osvědčuje

„SIBIRIÁDA“ se osvědčuje

Čtrnáctidenní intenzivní nepřetržitý vojenský výcvik čekal další nováčky, kteří v lednu nastoupili k našemu útvaru.

Celkem 20 nových vojáků, včetně 2 nových příslušníků velitelství brigády se ve dnech 13. – 24. ledna 2020 přesunulo na srubový tábor Smilov, kde se intenzívně věnovali prohloubení a upevnění čerstvě získaných vojenských vědomostí, dovedností a návyků vševojskové a odborné přípravy, se kterými přišli ze základního výcviku na Vojenské akademii ve Vyškově.

„Samotná příprava byla především zaměřena na výcvik jednotlivce, soustředili jsme se na základní dovednosti v taktické a střelecké přípravě, trénovali jsme také základy bojových drilů, spojovací, topografickou a zdravotní přípravu i přežití v tísni. Výcvik byl zakončen střelbami z ručních zbraní na střelnici Velká Střelná,“ přibližuje zaměstnání jeho řídící rotmistr Petr Stříž.

Letos se jednalo již o desátý běh Sibiriády, protože se jednoznačně osvědčila jako vhodná a potřebná forma přípravy nových vojáků k začlenění do vojenských kolektivů. Také závěrečný test, který vojáci absolvují, dává velitelům organických jednotek podklady pro to, kterým směrem jejich přípravu dále směrovat, kterým oblastem je třeba věnovat vyšší pozornost.

Fotogalerie

Nahoru