Úvodní stránka > Aktuality > Spolupráce našeho praporu s Hradní stráží pokračuje

Spolupráce našeho praporu s Hradní stráží pokračuje

Na základě dohody mezi velitelem našeho praporu a velitelem Hradní stráže se příslušníci Hradní stráže pravidelně účastní zdokonalovacího výcviku s našimi jednotkami, který se zaměřuje především na taktickou a střeleckou přípravu.

Příslušníci 2. mechanizované roty, kteří se v uplynulém období na tomto výcviku podíleli, byli ve dnech 26. - 28. června pozváni jako čestní hosté na Pražský hrad. Zde se zúčastnili slavnostního otevření galerie k 100. výročí vzniku Hradní stráže.

Ve středu 27. června v 11:30 hodin se účastnili slavnostního zasazení lípy v nádvoří kasáren Hradní stráže, kterou posvětil kardinál Dominik Duka a hned poté,  za doprovodu vrchního praporčíka 2. praporu Hradní stráže praporčíka Richarda Chyby, vyrazili na krátkou prohlídku Hradu. Následně měli možnost se také zúčastnit slavnostní přehlídky mezinárodních jednotek hradní stráže na nádvoří Pražského hradu. Na závěr návštěvy se rovněž podíleli na slavnostním otevření výstavy „STRÁŽ NA HRADĚ PRAŽSKÉM“ s čestným hostem panem Teodorem Pištěkem, návrhářem současných uniforem Hradní stráže.

Nahoru