Home page > Aktuality > 2. mechanizovaná rota opět na limitu

2. mechanizovaná rota opět na limitu

     Jednalo se o pěší přesun přes vrcholky Beskyd, který kopíroval trasu známého extrémního závodu Beskydská sedmička. V případě 2. mechanizované roty se nejednalo o závod, ale o kompletní prověrku jak fyzické, tak i psychické připravenosti vojáků.

     V úterý ráno vyrazilo na „trať“ celkem 53 vojáků roty, a to včetně velitelského družstva a samozřejmě velení. Panovalo velmi chladné počasí, vyšperkované navíc silným větrem. Do cíle prvního dne po náročných 34 kilometrech dorazili poslední vojáci až za tmy.

     Druhý den bylo počasí o poznání příjemnější a podmínky pro překonání Smrku a Lysé Hory takřka ideální. Jako největší oříšek se ukázal závěrečný sedmikilometrový sestup do obce Krásná, kdy už kolena mnohých vojáků značně protestovala. I ve středu se docházelo až za tmy, ale odměnou bylo zdolaných dalších 30 kilometrů.

     Závěrečný den příroda opět ukázala svou moc a přesun se zahajoval za deště a chladného počasí. Déšť sice záhy ustal, ale při výstupu na Travný ho vystřídalo sněžení a hustá mlha. Při výstupu na tuto horu už šlo zejména o to najít v sobě dostatek psychických sil a na nedostatek těch fyzických raději nemyslet.

     Celková trasa přesunu měřila 83 kilometrů a vojáci během ní zdolali převýšení více než 4800 metrů. Z 53 výchozích pak cíl na Javorovém vidělo 42 příslušníků roty, za což jim patřily oprávněné díky a pochvaly z úst velitele roty. Naplnili tak jedno z hesel velitele roty: „PHYSICALLY FIT – MENTALLY STRONG!“

Fotogalerie

Nahoru