Home page > Aktuality > "Boj o budovu"

"Boj o budovu"

     Tato tématika navazovala na její výcvik s Texaskou národní gardou uskutečněný v průběhu roku 2010 nejen v „JESENÍKU“, ale i kasárnách Jaslo v Hranicích a kempu Bowie v USA.

     Hlavním cílem tohoto zaměstnání bylo zdokonalit techniku násilného obsazení jednoduchých staveb, které jsou charakteristické pro místa momentálního nasazení našich jednotek v zahraničí. Obsazování obdobných objektů je jednoduší než dobytí hlavních zájmových objektů průzkumných orgánů, jako například hlavních míst velení, týlových skladů či krytů především proto, že tyto budovy nejsou střeženy vojenskou jednotkou. Nicméně obdobné úkoly mají také svá specifika především v nutnosti nedopustit ztráty na civilním obyvatelstvu a proto je nutno je rovněž nacvičovat do všech podrobností. Aby podmínky výcviku ještě více ztížil, připravil velitel čety svým podřízeným i překážku ve formě prostředí simulovaně zamořeného dráždivými chemickými látkami.

     Všechny připravené překážky průzkumáci zvládli na výbornou a opět tak prokázali nejen výbornou odbornou připravenost, ale také psychickou i fyzickou odolnost.

Fotogalerie

Nahoru