Home page > Aktuality > Činnosti mechanizovaných družstev a čet vojáci ladí v rámci cvičení Metro B

Činnosti mechanizovaných družstev a čet vojáci ladí v rámci cvičení Metro B

     Čtyři stovky vojáků a téměř sto kusů techniky se zapojilo do druhé poloviny cvičení Metro ve vojenském výcvikovém prostor Hradiště. Jedná se o největší komplexní polní výcvik 71. mechanizovaného praporu v letošním roce. Cvičení pokračuje až do 15. září, kde vyvrcholí bojovými střelbami mechanizovaných družstev.

     „Navázali jsme na červnové úkoly a zaměřujeme se na sladění činností mechanizovaných družstev a čet. Výcvik je prioritně zaměřen právě na příslušníky mechanizovaných rot s podporou velitelské roty a roty logistiky seskupených do 71. praporního úkolového uskupení,“ přiblížil dosavadní průběh řídící cvičení major Roman Ondroušek.

     První část cvičení se uskutečnila letos v červnu a přesto, že se vlastně jedná o pokračování, bylo i tentokrát nezbytné vše naplánovat do nejmenších podrobností a provést před vyvedením do výcvikového prostoru důkladnou přípravu techniky a materiálu. Cvičení začalo kombinovaným přesunem, kdy veškerá pásová technika včetně vozidel a terénních automobilů UAZ byla přepravena po železnici. Zbylá kolová technika se pak na vzdálenost více než 400 kilometrů přesunula po vlastní ose.

     Jednotky v těchto dnech pokračují ve výcviku v prohlubování taktických dovedností a jejich výcvik je dále zaměřen na střeleckou a ženijní přípravu. Příslušníci mechanizovaných rot například absolvovali střelby z bojových vozidel pěchoty z lafetovaných zbraní a střelbu z protitankových řízených střel. Stejný důraz byl kladen i na cvičení střeleb z ručních zbraní. Vojáci trénovali například maximální efektivitu použití útočné pušky v různých polohách. Bojové jednotky tímto výcvikem rozvíjejí své schopnosti vést všechny druhy boje a zároveň zdokonalují součinnost s přidělenými a zabezpečujícími jednotkami. Velitelé a příslušníci štábu mají příležitost zdokonalit se v plánování a řízení.

     Cvičení pokračuje až do 15. září, přičemž vyvrcholí bojovými střelbami mechanizovaných družstev. Jejich úspěšným splněním příslušníci první a druhé mechanizované roty dosáhnou sladěnosti v družstvu a třetí mechanizovaná rota zahájí etapu přípravy čety.

Fotogalerie

Nahoru