Home page > Aktuality > Hranické hry bez hranic opět přilákaly tisíce lidí

Hranické hry bez hranic opět přilákaly tisíce lidí

     V tradičním termínu před koncem školního roku připravili na 22. června 2017 vojáci našeho praporu ve spolupráci s dalšími útvary i vojenskou policií, Městskou policií Hranice, Policií ČR, Hasičským záchranným sborem a Zdravotnickou záchrannou službou Olomouckého kraje již 18. ročník akce pro děti i širokou veřejnost s názvem „HRANICKÉ HRY BEZ HRANIC – BEZPEČNÉ MĚSTO“.

     V krásném, horkém počasí přivítaly kasárna generála Zahálky, plné vojenské policejní i hasičské techniky, více než tři tisícovky dětí ze základních škol v Hranicích i širokého okolí. Pro návštěvníky byl opět připraven opravdu bohatý program. Prohlédli si ukázky ručních zbraní a vojenské obrněné techniky, policejní vozy, motorky i další policejní techniku, vybavení hasičů či zdravotníků, vyzkoušeli si laserovou střelnici, sestavování portrétu pachatele nebo snímání otisků prstů, zařádili na skákacím hradu. Neméně rozmanitý a ještě více lákavý byl program dynamických ukázek. Vojáci předvedli boj zblízka i bojovou akci při zásahu týmu rychlé reakce. Uprostřed programu mezi návštěvníky přistál bitevní vrtulník, později je ze vzduchu pozdravil i stíhací letoun JAS-39 GRIPEN. Pořádková jednotka Policie ČR se představila se zásahem proti ozbrojeným pachatelům, velkou atrakcí pro děti byly ukázky jízdního oddílu policie na koních a dovedností služebních psů. Hasiči zasahovali při požáru a zachraňovali osoby, uvízlé ve výšce. Všechny složky integrovaného záchranného systému spojily své síly při zásahu u dopravní nehody. Vojenský opravárenský podnik z Nového Jičína přivezl prototypy moderní bojové techniky.  

     V  rámci celé akce byla tradičně organizována soutěž mezi základními školami v disciplínách s vojenskou tématikou. Pro děti, které nebyly členy soutěžních družstev, připravil zajímavý doprovodný program i hranický Dům dětí a mládeže. V nabitém programu celého dopoledne si tak děti musely pečlivě vybírat, aby stihly vše, co je zajímá.

     Připravit takto široký program znamenalo pro organizátory několikaměsíční úsilí. Pečlivá příprava a následné profesionální nasazení všech, kteří se na tomto dni otevřených dveří podíleli, zajistily, že si děti odnášely krásné zážitky a vědomí toho, že se o jejich bezpečí starají opravdoví odborníci.

     „Je to již osmnáctý ročník a pořád pociťujeme rostoucí zájem Teď to narostlo již na tři tisíce lidí. Když jsme se podívali do minulosti, tak například před desíti lety jsme evidovali návštěvníků polovinu,“ hodnotí velitel praporu podplukovník Tibor Budík. „Nyní přijíždějí autobusy až z Frýdku-Místku, Ostravy či Zlína. Okruh zájemců se stále zvyšuje, což nás samozřejmě zavazuje,“ dodává velitel praporu.

Fotogalerie

Nahoru