Home page > Aktuality > Hranické hry bez hranic po devatenácté

Hranické hry bez hranic po devatenácté

Stále se rozšiřující popularita a tradičně pěkné počasí, to jsou do současné doby velice příjemné aspekty mohutné prezentace armády i složek integrovaného záchranného systému.

Již 19. ročník akce pro děti i širokou veřejnost s názvem „HRANICKÉ HRY BEZ HRANIC – BEZPEČNÉ MĚSTO“ připravili vojáci 71. mechanizovaného praporu ve spolupráci s dalšími útvary 7. mechanizované brigády, Vojenskou policií, Městskou policií Hranice, Policií ČR, Hasičským záchranným sborem, Sborem dobrovolných hasičů Hranice, Zdravotnickou záchrannou službou Olomouckého kraje, místní pobočkou Českého červeného kříže i hranickým Domem dětí a mládeže. Všichni zúčastnění chtějí davům návštěvníků předvést to nejnáročnější, co zvládají a to nejlepší vybavení. Se vzrůstajícím počtem návštěvníků, jichž již několik let přichází více než 3000 tak vzrůstá i počet lidí, kteří akci zabezpečují. Jen vojáků, kteří předvedli dynamické ukázky činnosti při napadení patroly a bojové umění MUSADO, také statické ukázky téměř všech zbraní a techniky, kterými 7. mechanizovaná brigáda disponuje, zabezpečovali soutěže pro děti, pořadatelskou službu a také například vařili párky, bylo potřeba více než 150. Další téměř stovku pořadatelů představovali policisté, strážníci, profesionální i dobrovolní hasiči a zdravotníci. Ti předvedli dovednosti služebních psů, zadržovali ozbrojené pachatele, hasili požár osobního vozu i zachraňovali osoby, uvízlé ve výšce. Všechny složky integrovaného záchranného systému potom spojily své síly při zásahu u dopravní nehody. Z nebe diváky pozdravila také osádka vrtulníku, který několikrát nad místem ukázek proletěl v malé výšce. Tradiční úspěch sklidili piloti dobrovolní hasiči, kteří na závěr po děti vytvořili nejvíce očekávanou atrakci – množství pěny, ve které se desítky dětí úplně ztrácely.

Nedílnou součástí tohoto dne je tradiční soutěž mezi základními školami v disciplínách s vojenskou tématikou, do které se letos zapojilo 10 družstev.

Fotogalerie

Nahoru