Home page > Aktuality > Kurz BMATT v Hranicích zahájen

Kurz BMATT v Hranicích zahájen

V souvislosti se zařazením 71. mechanizovaného praporu „Sibiřského“ do hotovosti v rámci úkolového uskupeni sil rychlé reakce NATO, z důvodu potřeby urychlit výcvik velitelů na nejnižších stupních, byl na základě spolupráce s Britským výcvikovým a poradním týmem (BMATT) zahájen Junior Command Leadership Course (JCLC).

Celkem 30 velitelů manévrových jednotek se bude po dobu 4 týdnů zdokonalovat v procesu velení malým jednotkám a vedení podřízených. „Kurz BMATT JCLC je zaměřen na přípravu nejnižších velitelů v oblasti plánování a provádění výcviku se svými jednotkami,“ vysvětluje organizátor kurzu kapitán David Kremlička. „Kurz je fyzicky i psychicky náročný a vyžaduje dobrou fyzickou kondici. Hlavní důraz je kladen na praktický výcvik, který je doplněn průběžnými testy znalostí a dovedností posluchačů kurzu. V prvních dnech probíhá kurz především na učebnách, později pak posluchači přecházejí do terénu, kde se získané poznatky snaží aplikovat v praxi.“

Příslušníci kurzu jsou rozděleni do 3 malých skupin po desíti posluchačích a každý má svého odborného anglického lektora i přiděleného tlumočníka. Tak je zabezpečen maximálně individuální přístup, na kterém jsou postupy Britů založeny. „My jsme připraveni odvést pro vás maximum, ale totéž očekáváme v přístupu od vás. Armáda je závislá na nejnižších velitelích a vy sami musíte cítit, že tyto dovednosti potřebujete. Jinak je vaše účast v tomto kurzu zbytečná a měli byste se zamyslet i nad svým působením v armádě,“ motivoval účastníky kurzu při jeho zahájení velitel výcvikového týmu a hned tak vojákům naznačil, že je nečeká nic jednoduchého.   

Fotogalerie

Nahoru