Home page > Aktuality > METRO úspěšně dojelo do cíle

METRO úspěšně dojelo do cíle

Jeden z rozhodujících výcvikových úkolů v letošním roce splnili příslušníci 71. mechanizovaného praporu „Sibiřského“ ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá v druhé polovině listopadu při dvoutýdenní operaci, nazvané METRO-C.

Základním cílem cvičení, kterého se účastnilo více než 350 hranických vojáků a téměř 70 kusů bojové i zabezpečující techniky, bylo sladit činnosti mechanizovaných čet a prověřit dosažení požadovaných schopností na stupni četa u všech mechanizovaných jednotek praporu.

„Zaměřili jsme se na prohloubení taktických schopností mechanizovaných a minometných jednotek na úrovni čety, na rozvoj jejich schopností vést všechny druhy boje a dosáhnout bojové sladěnosti uvnitř jednotek, pozornost jsme věnovali také prohloubení schopností nejnižších velitelů velet podřízeným“ objasňuje záměr cvičení zástupce velitele praporu major Libor Tesař. „Obohacením a také větší výzvou pro velitele čet bylo přidělení minometné palby a letecké podpory s využitím letounů L-159 a Jas-39 Gripen, kterou pod dohledem leteckých návodčích museli vyžadovat.“

Cvičení vyvrcholilo bojovými střelbami mechanizovaných čet, za přímé palebné podpory palebné čety minometné baterie, přiděleného letového úsilí a také prostředku elektronického boje 532. praporu elektronického boje z Opavy, což přispělo ke zvýšení jejich taktických schopností, k prověření vycvičenosti jednotky a došlo tak k výraznému zdokonalení jejich součinnosti s těmito prostředky. „Všechny úkoly a cíle tohoto komplexního polního výcviku praporu byly splněny, včetně stmelení bojových jednotek. Odvedli jste kus poctivé práce, se kterou jsem spokojen,“ zhodnotil průběh cvičení na závěrečném nástupu major Libor Tesař.

Fotogalerie

Nahoru