Home page > Aktuality > Osmý běh Sibiriády

Osmý běh Sibiriády

Celkem 31 nových vojáků, včetně 1 nového příslušníka velitelství brigády se ve dnech 15. – 26. ledna 2018 přesunulo na srubový tábor Smilov na VVP Libavá, aby se, pod vedením instruktorů z velitelské roty, doplněných o příslušníky z mechanizovaných rot, zúčastnili již osmého běhu „Sibiriády“.

Opět se jednalo o nepřetržitý výcvik v délce dvou týdnů, kde se intenzívně věnovali prohloubení a upevnění čerstvě získaných vojenských vědomostí, dovedností a návyků vševojskové a odborné přípravy, se kterými přišli ze základního výcviku na Vojenské akademii ve Vyškově. Co se týče klimatických podmínek, dostála „Sibiriáda“ svého názvu a tak se jednotka potýkala po celou dobu s počasím takřka sibiřským.

Na vojáky a vojákyně osmého běhu ,,Sibiriády“ čekal vstupní test, který měl instruktorům ukázat, jak jsou na tom vojáci vědomostně v daných oblastech a na které témata je potřeba se důkladněji zaměřit.

„Samotná příprava byla zaměřena na výcvik jednotlivce, avšak v některých taktických činnostech byly probírány i činnosti sekce a družstva. Soustředili jsme se na základní dovednosti v taktické a střelecké přípravě, trénovali jsme také základy bojových drilů, boje z blízka, spojovací, topografickou a zdravotní přípravu. Nedílnou součástí byl výcvik v CIED, problematika ochrany proti zbraním hromadného ničení a kurzu S.E.R.E. Další pozornost byla také věnována manipulaci a ovládání útočné pušky CZ 805 Bren A1 a pistole CZ 75 SP-01 Phantom pod vedením střeleckých instruktorů, jež byla završena nácvikem střeleb,“ přibližuje náplň zaměstnání jeho řídící nadrotmistr Pavel Kuděla.

K vrcholům celého výcviku patřilo komplexní zaměstnání v podobě bojové hry čety, která simulovala přibližné podmínky chodu základny a to především v plnění dozorčí a strážní služby, dále týmu rychlé reakce a jednotky provádějící činnost patrolování v oblasti okolí základny. V tomto zaměstnání cvičící zúročili své dovednosti nabyté během uplynulých dnů.

Fotogalerie

Nahoru