Home page > Aktuality > Ostré střelby z lafetovaných zbraní

Ostré střelby z lafetovaných zbraní

     Po příjezdu do výcvikového prostoru vojáci rektifikovali lafetované zbraně a naplnili bojová vozidla municí. Hned první noc poté vojáky čekaly střelby za snížené viditelnosti. Střelci-operátoři i velitelé prokázali svou odbornost v tomto specifickém zaměstnání a bezezbytku splnili očekávání řídícího. Další dny naopak probíhaly střelby přes den, přičemž cvičící opět zúročili důslednou přípravu a dosáhli výtečných výsledků.

     V následujících dnech vojáky čekalo nejdůležitější zaměstnání tohoto cvičení – střelba protitankovými řízenými střelami na samotné cíle ve vzdálenosti 900 - 1800 m. Takovéto střelby se u našeho útvaru uskutečnily po 3 letech, ve kterých ji vojáci mohli nacvičovat pouze na simulátorech. Nyní si ji prakticky mohli vyzkoušet i nově nastoupivší vojáci z povolání na funkci střelec-operátor a očividně svou pílí překvapili i samotného řídícího zaměstnání, když cíle zasáhli absolutně všichni.

     Zaměstnání pokračovala dalšími nočními i denními střelbami. Obě bojové jednotky, 1. i 2. mechanizovaná rota při nich vždy dosáhly hodnocení „splnil“.

Fotogalerie

Nahoru