Home page > Aktuality > Pomáhali jsme organizovat humanitárni akci

Pomáhali jsme organizovat humanitárni akci

     Veřejnou sbírku použitých školních aktovek, baťůžků a dalších školních pomůcek pro děti v Kongu zorganizovalo v Hranicích velvyslanectví Konžské demokratické republiky, člen jejího parlamentu Bonyoma Falang a humanitární organizace GOKOBO HUMANITAS ve spolupráci s městem Hranice, základními a středními školami na Hranicku, 7. mechanizovanou brigádou a také naším praporem. Jejími hlavními organizátory byli našim vojákům dobře známý hranický kameraman Vlastimil Mach a paní Jiřina Vlasáková.

     Akce probíhala více než měsíc ve dvoraně hranického zámku. Podařilo se zde nasbírat více než 1100 školních aktovek a batůžků více než 1200 školních pouzder, 400 sad pastelek a stovky dalších školních pomůcek. Na sbírce se podíleli kromě hranických občanů a škol také další školy z Čech a Moravy a stovky dalších lidí.

     Veškeré nasbírané školní potřeby byly v pátek 15. července slavnostně předány konžské delegaci, vedené chargé d'affaires Konžské republiky v ČR Madame Cathy Muhoma Mulamba. Pro školní potřeby přijely i konžské učitelky a zástupci humanitární organizace. Do Zlaté knihy města Hranice se při této příležitosti za 7. mb zapsal i podplukovník Petr Šimek, slavnostního aktu se za náš útvar zúčastnil zástupce velitele major Martin Petr.

Fotogalerie

Nahoru