Home page > Aktuality > Příprava na nejnáročnější armádní kurz

Příprava na nejnáročnější armádní kurz

Ve dnech 15. – 26. ledna 2018 zabezpečoval průzkumný tým velitelské roty přípravu před výběrovým řízením do kurzu velitelů malých jednotek „KOMANDO“ ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá.

Soustředěné přípravy se zúčastnili příslušníci našeho praporu pod vedením velitele průzkumného týmu a absolventa kurzu KOMANDO nadporučíka Martina Dostálka. Vyjma vojáků, kteří budou absolvovat výběrové řízení, bylo komplexní zaměstnání určeno i pro ty příslušníky průzkumného týmu, kteří se nepodíleli na jeho zabezpečení.

Hlavní náplní výcviku bylo zdokonalení a prověření znalostí vojáků v oblasti topografické, střelecké, taktické a spojovací přípravy. Příprava na kurz KOMANDO mimo jiné zahrnovala denní a noční hvězdicové pochody, běhy na osm kilometrů s osmikilovou zátěží a také přesuny na 20 kilometrů s dvacetikilovou zátěží, překážkovou dráhu NATO i základy vojenského lezení v náročných klimatických podmínkách. Teoretické znalosti byly průběžně prověřovány písemnými testy.

Významným přínosem pro cvičící byly zejména osobní zkušenosti s výběrovým řízením z řad příslušníků průzkumného týmu, kteří vysvětlili podmínky a předali doporučení a rady do nadcházejícího výběrového řízení pro kurz KOMANDO.

Fotogalerie

Nahoru