Home page > Aktuality > Příslušníci praporu se poklonili památce svých předchůdců

Příslušníci praporu se poklonili památce svých předchůdců

V rámci oslav 100. výročí vzniku historického předchůdce našeho praporu - 2. československého jízdního pluku „Sibiřského“ se téměř čtyřicítka řídících funkcionářů praporu vypravila do obce Kalynivka u Zborova, aby dne 6. září 2018 uctila památku hrdinů této památné bitvy.

Bitva u ukrajinského Zborova byla v rámci bojů na východní frontě první světové války důležitou událostí pro meziválečné Československo. Představovala první významné vystoupení Československých legií na východní frontě. Bojový úspěch československých jednotek byl v bitvě natolik výrazný, že po ní ruská vláda zrušila veškerá omezení na formování nových jednotek složených z českých a slovenských zajatců.

Příslušníci praporu proto se vydali na Ukrajinu, na místo které se stalo symbolem příkladného hrdinství československých vojáků, aby vzdali úctu padlým a navštívili místa, kde se vše odehrálo. K pietnímu aktu se připojil také generální konzul České republiky Pavel Pešek, zástupci místní církve a obce, kteří se starají o toto ústřední místo připomínající hrdinství československých legionářů.

Fotogalerie

Nahoru