Home page > Aktuality > Příslušník 1. mechanizované roty mistrem extraligy v házené

Příslušník 1. mechanizované roty mistrem extraligy v házené

Svobodník Tomáš Mlotek se stal s týmem HC Baník Karviná vítězem extraligy v házené. Poslední zápas sezóny odehrál mistrovský tým v neděli 20. května na palubovce Plzně, kde zvítězil ve čtvrtém finále 30:29 a celou sérii ovládl poměrem 3:1 na zápasy. Karviná získala jedenáctý titul a stala nejúspěšnějším týmem samostatné české historie.

V tu dobu se však Tomáš Mlotek připravoval v rámci komplexního polního výcviku s jednotkou 1. rotního úkolové uskupení ve vojenském prostoru Libavá  na dvoudenní operaci KUNGUR – rotní taktické cvičení s bojovými střelbami.

„Celou neděli jsem samozřejmě velmi intenzivně prožíval a k večeru společně s kolegy z čety sledoval průběžný výsledek rozhodujícího zápasu. Když bylo rozhodnuto o vítězství, mísily se ve mně pocity obrovské radosti, ale i mírného zklamání, že nemůžu společně se spoluhráči pozvednout pohár nad hlavu a zažít bezprostřední emoce na palubovce. Při vstupu do armády jsem si však ujasnil priority a práce vojenského profesionála u mě začala být na prvním místě.“

O euforii z mistrovského titulu nakonec Tomáš Mlotek úplně nepřišel. „Hned po cvičení jsem jel do Karviné na náměstí, kde proběhlo vyhlášení mistra extraligy v házené a následně propukly velké oslavy.“

Tomáš Mlotek se házené věnuje od třetí třídy základní školy. Prošel výběry mládežnických reprezentací České republiky a oficiálně se rozloučil se sportovní kariérou na konci roku 2016, aby se od 1. ledna 2017 stal vojenským profesionálem.

Fotogalerie

Nahoru