Home page > Aktuality > Slavnostní nástup praporu

Slavnostní nástup praporu

     Velitel útvaru podplukovník Jan Zezula ve svém projevu připomenul události a výsledky 2. světové války a následně připomínané historické události provázal se současným děním u útvaru.

     V souvislosti s nadcházejícím Dnem vítězství došlo i na ocenění kvalitní práce našich vojáků. Medaili Armády České republiky I., II. a III. stupně obdrželo celkem 13 příslušníků útvaru. Součástí této slavnosti bylo i další udělení pamětní medaile 71. mechanizovaného praporu. „Jedná se o nejvyšší útvarové ocenění, které může být uděleno za vynikající plnění služebních nebo pracovních povinností, za vzornou reprezentaci praporu a armády či jiné významné zásluhy o dobré jméno našeho útvaru“, připomněl podplukovník Zezula a poté již s vrchním praporčíkem útvaru praporčíkem Radimem Křížem předali pamětní medaile kapitánu Daliboru Spáčilovi, rotmistru Martinu Hulovi, rotnému Václavu Komínkovi, rotmistru Pavlu Kudělovi, rotmistru Petru Matulovi, rotmistru Pavlu Miškaříkovi a rotmistru Vladimíru Zajíčkovi.

     Slavnostní nástup jsme využili i k rozloučení s bývalými příslušníky praporu, kteří nedávno odešli od našeho útvaru na nadřízená velitelství a vzhledem k působení části útvaru v zahraničí jsme ještě neměli oficiální příležitost jim poděkovat za dlouhodobou kvalitní práci pro útvar. Věcný dar z rukou velitele obdrželi kapitán Radomil Bubeníček, major Martin Hajduch, nadrotmistr Přemysl Klíč, nadrotmistr Michal Rohan a kapitán Dalibor Spáčil.

Fotogalerie

Nahoru