Home page > Aktuality > Střelby minometné baterie

Střelby minometné baterie

     Minometná baterie jej nyní završila rozhodujícím zaměstnáním – ostrými střelbami. V rámci dvoutýdenního nepřetržitého vojenského výcviku ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá se ve dnech 30. - 31. března 2011 uskutečnil nácvik střelby ze 120 mm minometů.

     Samotným ostrým střelbám předcházel ve dnech 21.- 25. března 2011 týden přípravy a výcviku, kde byl kladen důraz na palebnou službu, především na vedení palby ze zakrytého palebného postavení. Počtáři se připravovali na výpočty prvků pro střelbu, a to jak ve spolupráci s prostředky dělostřeleckého průzkumu, tak bez jejich pomoci. Tato příprava byla zakončena kontrolou sladěnosti. Všichni příslušníci baterie splnili kontrolní cvičením a proto bylo možné přistoupit k samotným ostrým střelbám.

     Ve dnech 28. 3. - 1. 4. 2011 se stala naše minometná baterie součástí jednotek, které se účastnily společného cvičení minometných jednotek 7. mechanizované brigády pod názvem „MORTAR 01“. Pondělí a úterý bylo věnováno přípravě palebných postavení a nácvikům koordinace palby s přidělenými prostředky dělostřeleckého průzkumu a místem koordinace palby. To jsou podpůrné prostředky, které byly naší jednotce přiděleny ze 132. dělostřeleckého oddílu z Jinců. Díky jejich zapojení mohla být dokonale prověřena veškerá činnost při vedení paleb. Poté již následoval samotný nácvik řízení palby. V jeho průběhu vojáci zúročili nabyté vědomosti a svůj úkol splnili výtečným způsobem.

Fotogalerie

Nahoru