Home page > Aktuality > Ve dnech 5.- 9. září 2011 probíhalo cvičení CAX na CSTT Brno

Ve dnech 5.- 9. září 2011 probíhalo cvičení CAX na CSTT Brno

     Hlavními cíli bylo zdokonalit cvičící v procesu plánování a řízení bojové činnosti v rámci protipovstalecké operace a dále je zdokonalit v oblasti řízení a velení v rámci protipovstalecké operace.

     Cvičení začalo v pondělí po příjezdu na CSTT udělením instrukcí týkajících se práce na simulátorech a rozdělením cvičících do přidělených prostorů. Odpoledne proběhl tzv. Miniex, prvotní rozehra, ve které si jednotky i štáb vyzkoušeli práci se simulátory a současně prověřili i svoji sladěnost.

     Hlavním úkolem bylo vést praporním úkolovým uskupením pod názvem TF LION protipovstaleckou operaci v severním Lógaru. K tomu byla přizpůsobena simulace situací, které musely jednotlivé roty ve svých prostorech odpovědnosti řešit. Jednalo se o vedení FRAMEWORK a ENHANCED operací ve spolupráci s ANSF.

     Na konci každého dne probíhalo také podrobné vyhodnocení všech situací, s uvedením pozitiv a negativ týkajících se rozhodnutí o chování v aktuální situaci.

     Cvičení CAX bylo ukončeno v pátek závěrečným vyhodnocením, na němž byl proveden rozbor stanovených cílů a nastaven směr pro úkoly příštích cvičení.

Fotogalerie

Nahoru