Home page > Aktuality > Vojáci 1. mechanizované roty rozšířili naši pomoc zdravotnictví

Vojáci 1. mechanizované roty rozšířili naši pomoc zdravotnictví

Současná doba covidová stále zaměstnává naše vojáky při výpomoci zdravotníkům (aktuálně v Nemocnici Hranice a Nemocnici Valašské Meziříčí).

Pod dojmem zkušeností, které si vojáci zapojení do péče o pacienty z těchto pracovišť přinášejí, rozhodli se příslušníci 1. mechanizované roty pomoci i věcným darem. Neonatologické oddělení Fakultní nemocnice Brno od nich obdrželo dar za bezmála 11 tisíc. Instrumentační vozík a sedm přesných vah pro měření diurézy předali tomuto oddělení velitel roty kapitán Tomáš Křížek v doprovodu vedoucího praporčíka nadrotmistra Miroslava Hladíka.  Na místě se seznámili s prací týmu Jednotky intenzivní a resuscitační péče o novorozence. „Je pro nás nepředstavitelné, co všechno obsahuje práce na tomto oddělení. Zdejší personál má náš nesmírný obdiv a hlubokou úctu,“ zhodnotil svou návštěvu kapitán Křížek. „Dozvěděli jsme se také, že na drobné dary těžko dosahují, protože většina sponzorských darů jde na drahé přístroje. Předpokládám proto, že naše pomoc a spolupráce bude dále pokračovat.“

Od počátku nasazení Armády ČR působili příslušníci 71. mpr v Nemocnici Hranice, Domově seniorů Hranice, Domově seniorů v Novém Jičíně, Oblastní nemocnici Jičín, Nemocnici Nový Bydžov, Nemocnici Vsetín, Domovu Seniorů v Náměšti na Hané a Nemocnici Valašské Meziříčí.

Fotogalerie

Nahoru